Dekorace do bytu. Zútulněte svůj byt a buďte originální!

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuBydlení

Dekorace do bytu je to, co dělá byt jedinečným, útulným a odlišným

A co také naznačuje, jaký obyvatel nebo obyvatelé byt využívají. Dekorace do bytu napovídá, jaký vkus má majitel, jak je starý, jaké má koníčky, co se mu líbí a co pro něho dělá domov domovem.

  • Nejvíce používanou dekorací budou jistě záclony, závěsy, žaluzie, koberce a ozdobné polštářky. To jsou předměty, které mají v bytě i svůj praktický význam a dekorativně působí jedině tehdy, jsou-li čisté, udržované a upravené.
  • Další dekorací může být kuchyňské nádobí a nářadí. Pokud je čisté, barevně sladěné, dobře a účelně zavěšené a rozmístěné, dělá kuchyni místem, kde mnozí tráví rádi svůj čas.
  • Kategorii dekorací všem známou je výzdoba stěn, což jsou obrazy, samolepky, tapety, zrcadla, fototapety a také určitě fotografie.

Vybrat si dekorace do bytu je záležitost složitější a může to být i finančně náročné. Podle náročnosti poslouží hezký obrázek z kalendáře, vlastní fotografie z výletů, nejnáročnější zakoupí originál za několik tisíc.

  • Květiny jsou dalším oblíbeným a hodně používaným dekorativním prvkem. Mohou být rostlé, umělé, v květináčích či ve vázách. Mohou být také aranžmá namíchaná – rostlé květiny podtržené kvalitními umělými, kterých je na trhu dostatek. Pořídit si umělé květiny je výhodné, nemusí se zalévat, nemění svůj objem a nemají nároky na světlo. Pozor na to, aby i květy byly bez prachu, upravené a v dostatečně honosných nádobách.
  • Poslední kategorií dekorací jsou zamilované předměty a objekty koníčků. Sem patří terária, akvária, klece a klícky s domácími miláčky, vláčky a koleje, autíčka, police s knihami, kostra v životní velikosti, jízdní kolo, motorka, desítky bot a kabelek v otevřeném regálu, zbraně bodné, sečné i střelné.

Mnozí designéři při svém, ale opravdu svém, vytříbeném vkusu mohou klidně někdy šílet. Ale co naplat, v bytě bydlí někdo, kdo si myslí, že má vkus ještě lepší.  Hlavní je, ať se vám doma líbí!