6 tipů pro vkusný a moderní interiér bytu

Moderní interiér vašeho bytu existuje pouze ve vašich představách? Stále čekáte na proměnu? Svůj byt můžete mít krásný i bez velkého přestavování a exkluzivních kousků (i když to samozřejmě všechno jen ulehčí). Možná budete překvapení, že stačí pár jednoduchých kroků, aby váš byt prokouknul!

 

1. Základem jsou barvy

Když jde o úpravy vašeho domova, výběr barev je stěžejní. Pro každou místnost si naplánujte barevnou paletu, díky které udržíte svěží a moderní vzhled. Aktuálním trendům vládnou zemité a přírodou inspirované odstíny. Moderní jsou i velké tmavé plochy kontrastující třeba s čalouněním. Nebojte se toho a tmavou barvou natřete dveře, lišty a použijte tmavé podlahy. V kuchyních přebírá vládu černá nerezová ocel nad pastelovými barvami.

 

2. Zahalte okna do trendů

Zastínění oken je často přehlíženou součástí bytu, ale právě to může pomoci s celkovou atmosférou. Právě populární vzory se vyjímají na dlouhých závěsech. Jejich použití je zároveň lepší řešení než například tapety, které tak snadno nevyměníte, když se vám okoukají.

 

3. Dopřejte si pohodlí

I na polštářích můžete snadno obměňovat vzory posledních trendů podle libosti. Ideální je mít pár neutrálních potahů, které doplní ty vzorované. Více párů dodá vaší pohovce luxusní vzhled.

 

4. Dejte prostor výjimečným předmětům

V současné době je moderní vystavovat i starší, tzv. vintage věci. Nejlepší je, máte-li k těmto předmětům vztah, protože tak vytvoříte jedinečný a smysluplný prvek ve vašem interiéru. Snažte se dát jim dostatek prostoru tak, že v místnosti bude tento starší kus jediný nebo jej umístíte do užitkové místnosti, jako je třeba koupelna.

 

5. Více zdroji osvětlení zjemníte moderní interiér

Podobně jako v módě, i u osvětlení se trendy pravidelně mění. Obnovení svítidel je poměrně jednoduchý způsob, jak pozvednout vzhled vašeho domova na vyšší úroveň. Lesklá stínidla nahrazují matná a do popředí se dostávají hlavně geometrické vzory a organické tvary vycházející z přírody.

 

6. Jemné doteky mramoru

Designéři si letos oblíbili mramor ve formě samotného materiálu i vzoru. Hlavně menší doplňky (svícny, podtácky, květináče nebo hodiny) vytváří rafinovaný vzhled moderní domácnosti.